Груевски и Заев на преговори во Европскиот парламент во вторник

by Фокус 18:03
18:03

Премиерот Никола Груевски и претседателот на СДСМ, Зоран Заев, во вторник ќе остварат средба во Европскиот парламент во Стразбур. На средбата ќе присуствуваат и европарламентарците, на чија иницијатива се овие преговори.

Ова е уште еден обид на европарламентарците да помогнат во изнаоѓањето на излез од политичката криза во Македонија.

- Advertisements -

За да може да присустува на средбата, на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, му бил вратен пасошот, кој му беше одземен поради случајот „Пуч“.

Поврзани новости