Фуере, Филипини, Димитров и Ориѓански повикаа на протестот во недела

by Фокус 18:27
18:27

Поранешните амбасадори на ЕУ и Холандија во Македонија, Ерван Фуере и Симоне Филипини, како и македонскиот екс- амбасадор Никола Димитров и уметникот Златко Ориѓански преку видео ги повикаа македонските граѓани на протестот во недела.

Тие порачаа дека во Македонија треба да се врати демократијата, а тоа можат да го направат само македонските граѓани.

- Advertisements -

 

Поврзани новости