(ФОТО) Средношколците предупредија: Не не терајте да се преселиме во Европа!

by fokus 18:44
18:44

Пораките на младите се секогаш силни и уникатни.

Попладнево пред Владата тие ја започнаа битката против комплетна онлајн настава за нив.

- Advertising -

Сметаат дека таа одлука е погрешна и порачаа на нејзино преиспитување на надлежните од МОН.

Преку транспаренти порачаа: Ве молиме не не терајте да се преселиме во Европа!

 

Јорданчо Цветаноски

Поврзани новости