Претрес во Свети Николе, пронајдена марихуана

by Fokus

Полициски службеници вчера ги привеле Д.С.(34) и Д.С.(34), двајцата од Свети Николе.

При претрес во нивниот дом, извршен со судска наредба, била пронајдена и одземена марихуана, соопшти МВР.

Лицата биле задржани во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

Поврзани новости