Автобус на ЈСП излетал од патот

by Фокус 08:51
08:51

Јавното сообраќајно претпријатие – Скопје информираше дека утрово во 6:10 часот автобус излетал од коловозот и при сообраќајната незгода неколкумина се повредени, меѓутоа според првите информации никој не е во животна опасност. Автобусот со број 67, марка „Санос“ сообраќај на линијата Транспортен Центар – Зелениково.

ЈСП најави детални иформации во текот на денот.

- Advertisements -

Поврзани новости