Застрелана новинарка во Подгорица

by fokus 22:30
22:30

Новинарка на црногорскиот дневен весник „Вијести“, Оливера Лакиќ вечерва е повредена од огнено оружје.

Инцидентот се случи пред нејзиниот дом во Подгорица.

Според првичните информации Лакиќ е ранета во потколеницата и е вон животна опасност.  Новинарката е хоспитализирана, а полицијата го истражува случајот.

Поврзани новости