Продолжува евровизиската агонија: И по шест години Македонија без финале

by fokus 23:14
23:14

Ниту годинава Македонија не успеа да се пласира во евровизиското финале. Групата „Ај Кју“ вечерва настапи под реден број 11, но не се пласираше на едно од првите десет места кои водат во финалето.

Македонија последен пат влезе во финалето на Евровизија во 2012 година, кога Калиопи не претставуваше со песната „Црно и бело“.

Поврзани новости