(ВИДЕО) Ѓоковиќ бил ненамерно удрен со шише

by Фокус

По мечот меѓу Новак Ѓоковиќ и Корентин Муте се случи инцидент во кој српскиот тенисер беше погоден со шише во глава.

Инцидентот не е намерен, никој од публиката не целел кон главата на Ѓоковиќ, туку шишето испаднало од ранецот на момче кое се обидувало да земе автограм од Ѓоковиќ.

Ранецот на момчето бил отворен и кога се обесило на оградата сакајќи да дојде до српскиот тенисер, шишето испаднало и го удрило тенисерот по глава.

Поврзани новости