Закани кон екипата на Алсат М од камперите пред Собрание

by Фокус 18:04
18:04

Новинарската екипа на телевизијата Алсат М која денеска била да снима прилог во кампот пред Собрание, добила закани од камперите. Тие се заканувале дека ќе им ја скршат камерата, пренесува телевизијата.

-Контракамперите пред Собранието ја чуваат демократијата, но снимања не дозволуваат за сите медиуми. Се заканија дека ќе ни ја скршат камерата, велат од Алсат М.

- Advertisements -

Еден од камперите пред Собранието, кои себеси се нарекуваат „Чувари на демократијата“, откако упатил пцовки кон Заев и неговата фамилија, на новинарската екипа им се обратил со зборовите:

„Вашите снимајте ги. Тие преваранти, што сакаат да ја распарчат Македонија. Не снимај. Ќе ти ја скршам камерата. Ќе ти ја скршам камерата. Ајде оди од тука. “

Поврзани новости