Втор ден специјалци се обидуваат да извадат човечки труп од Вардар

by fokus

Втор ден припадници на Единицата за специјални задачи при МВР ќе пробуваат да го извадат човечкиот труп, заглавен меѓу карпи во водите на реката Вардар, во близина на Сопот. Телото било забележано вчера, а по пријавувањето на случајот во Секторот за внатрешни работи Велес екипа од Единицата за специјални задачи излегла на лице место.

Поради временските услови и непристапниот терен, специјалците не успеале да го извадат телото од водите на реката.

Денеска припадници на Единицата за специјални задачи ќе продолжат со преземање мерки за вадење на телото од водата.

Поврзани новости