Владата го именуваше сопругот на Јанкулсока за в.д. претседател на Инспекцискиот совет

by fokus 13:21
13:21

Влатко Илиевски, сопругот на екс министерката Гордана Јанкуловска веднаш по изборот на Оливер Андонов за еднодневен министер за внатрешни работи е избран за в.д. претседател на инспекцискиот совет, објави А1Он.

Одлуката е донесена на вчерашната седница на владата, а денеска е објавена во Службен весник.

Сопругот на Јанкуловска претходно беше советник во кабинетот на тогашниот премиер Никола Груевски, а во 2013 година стана и независен член на одборот на директори на Македонската Берза.

Поврзани новости