ВМРО-ДПМНЕ: Криминалецот Заев во паника дека му се ближи крајот

by fokus 14:04
14:04

Од ВМРО-ДПМНЕ денеска испратија соопштение во кое велат дека на Заев му се ближел крајот со изборите на 11 декември, кога и ќе завршела кризата.

-Без криза нема веќе оправдување за натамошно постоење на деструктивна политика практицирана од лица аболирани за криминал. Аболицираниот криминалец Заев и раководството околу него е во паника бидејќи им се ближи крајот. Знаат дека враќањето на најлошиот и најнеспособен министер во историјата ќе ги повлече уште толку низ брдо, стои во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ.

Од вадејачката партија додаваат дека на изборите на 11-ти декември СДСМ ќе ја добиела најголемата казна.

Поврзани новости