(Видео) Македонија води на првото полувреме, Барди погоди пенал

by fokus

Македонската фудбалска репрезентација води против Англија со 1-0 по првото полувреме на натпреварот кој се игра на националната арена „Тодор Проески“ во Скопје.

Голот беше даден од пенал откако англискиот фудбалер Луис го закачи Миовски во лицето, па беше досуден пенал. На белата точка застана Енис Барди кој ја погоди мрежата на втора откако топката се врати кај него.

Поврзани новости