Борис Новковиќ доаѓа во Скопје: Ќе уживаме во размената на емоции!

by Fokus

Хрватскиот музичар Борис Новковиќ (56) доаѓа со својот бенд во Скопје, да се дружи со македонската публика.

Тој го најави својот концерт во Македонска филхармонија на 17-ти мај, со зборовите дека прекрасната концертна сала во Скопје ќе го угости него и неговиот бенд, и дека необично се радува на средбата со скопската публика по подолго време.

-Заедно ќе ги пееме моите стари и нови хитови, ќе уживаме во размената на емоции, љубов и вистинска позитивна енергија – напиша Новковиќ.

Инаку, тој е син на Ѓорѓе Новковиќ, кој беше еден од најпознатите хрватски текстописци и музички менаџери. Ја започна кариерата во 1986 година, кога го издаде албумот ,,Куда иду изгубљене дјевојке” и продаде 120.000 примероци од истиот.
Зад себе има 18 студиски албуми, од кои последниот беше објавен во 2014 година.

Познат е и по својот бурен приватен живот, а лани се разведе од својата четврта сопруга, по што хрватските медиуми го нарекоа естраден брачен рекордер.

Вики Клинчарова

Поврзани новости