Тешко повреден 19-годишник, со автомобил излетал од патот Штип-Плачковица

by Fokus

На 06.05.2024 во 13.37 часот во СВР Штип било пријавено дека на регионалниот пат Штип – Плачковица, на влез од с.Стар Караорман, штипско, патничко возило „фолксваген пасат“ со штипски регистарски ознаки, управувано од Б.М.(19) од с.Јонузлија, општина Карбинци, излетало од коловозот.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот Б.М., констатирани во Клиничката болница Штип.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Штип.

Поврзани новости