Утре средба Димитров-Коѕијас

by fokus

Комуникацијата меѓу Македонија и Грција се повеќе добива на интензитет, а во таа насока утре ќе има средба меѓу министрите за надворешни работи на двете земји, Никола Димитров и Никос Коѕијас.

Од кабинетот на Димитров информираа дека тема на средбата ќе бидат прашања од билатерален интерес, како и понатамошно зајакнување на мерките за градење доверба.

Поврзани новости