Уште еден уапсен во акцијата „Ќелија“

by Фокус 10:01
10:01

Министерството за внатрешни работи уапси уште еден осомничен во акцијата „Келија“ во којашто беа уапсени и идентификувани лица кои се сомничат дека војувале во редовите на Исламската држава во Сирија.

Осомничениот бил приведен вчера.

- Advertisements -
Banner 300x250_

Во акцијата беа уапсени деветмина лица, а полицијата трага по 27 лица, од кои за 20 од нив постои сомнение дека се се уште на боиштата во Сирија.

Поврзани новости