Уапсени двајца охриѓани: Удриле по децата и сопругите

by Fokus 12:40
12:40

Охридската полиција евидентира два случаи на семејно насилство во текот на вчерашниот ден, при што лишени од слобода се двајца охриѓани во два одвоени случаи.

Во првиот случај уапсен е Д.Т.(38) кој во семејниот дом физички го нападнал малолетниот син, упатил закани кон сопругата и оштетил дел од покуќнината.

Во 18.20 часот уапсен е И.К.(56) од Охрид кој претходно, во семејниот дом во Охрид, физички ги нападнал сопругата и нивната ќерка.

Од СВР Охрид информираат дека против двајцата ќе биде поднесена соодветна пријава.

Поврзани новости