Шилегов им порача на белграѓани да гласаат за Шутановац

by fokus

Потпретседателот на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија и градоначалник на Град Скопје, Петре Шилегов, вечерва се обрати на првата конвенција за изборите за Град Белград на коалицијата „Да го ослободиме Белград“ предводена од Демократската странка (ДС) од Србија, сестринска партија на СДСМ.

Во своето обраќање, потпретседателот Шилегов даде поддршка на претседателот на ДС и кандидат за градоначалник на Град Белград, Драган Шутановац.

„Кога ја започнавме нашата битка, многумина не веруваа дека ќе успееме. Но, со упорност, со добри кампањи, со посветена работа, пред една година успеавме да ја ослободиме Македонија, а пред неколку месеци да го ослободиме и Скопје. Одевме од врата до врата, од човек до човек и во исклучително тешки услови ја промовиравме нашата програма и успеавме да донесеме живот за сите во Скопје, живот за сите во Македонија.“ истакнаШилегов.

Потпретседателот Шилегов ги повика граѓаните на Белград да дадат поддршка на кандидатот Шутановац бидејќи овој пат имаат прекрасна можност да изберат градоначалник кој ќе се грижи за нивните интереси и ќе гради инфраструктура која што доликува на времето во кое што живееме.

„Ги повикувам сите граѓани на 4 март масовно да излезат на избори и да го заокружат бројот 4. Шутановац, ослободи го Белград.“ порача Шилегов пред граѓаните на Белград.

Поврзани новости