По тричасовната средба, Нимиц со изјава од 30 секунди: Процесот ќе продолжи во наредните седмици

by fokus 19:09
19:09

Само што заврши средбата на македонскиот и грчкиот министер за надворешни работи со посредникот Метју Нимиц во Виена.

Средбата траеше повеќе од три часа, а по неа кратка изјава даде само Нимиц.

-Ова беше интензивна дискусија, охрабрувачка и двете страни се многу посветени за да се постигне решение. Процесот ќе продолжи во наредните седмици. Ви благодарам, рече Нимиц.

Поврзани новости