На сред бел ден го нападнале во близина на Мустафа-пашина џамија

by fokus

15-годишно момче во текот на вчерашниот ден било нападнато од неколку непознати физички лица во близина на Мустафа-пашина џамија во Скопје.

„На 30.09.2018 година во Полициската станица Бит Пазар, Ф.А.(33) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 13,00 часот на улицата „Прохор Пчински“ неколку непознати лица физички го нападнале неговиот 15-годишен син. Се превземаат мерки за расчистување на случајот“, велат од МВР.

Поврзани новости