Македонски државјанин фатен со 300 килограми кокаин „Чикаго булс“ и ПСЖ

by fokus 20:08
20:08

Околу 300 килограми кокаин сокриен во кутии со логоата на Чикаго булс, Пари Сен Жермен и „Диор“ запленети се во Драч при контрола на македонски камион кој превезувал железо, соопшти албанската полиција.

Информацијата ја пренесе срспката РТС, но е објавена и на официјалниот фејсбук профил на албанската полиција.

- Advertisements -

Кокаинот бил скриен внатре во шасијата на камионот. Уапсен е возачот на камионот, кој бил македонски државјанин. Други детали не се соопштуваат.

 

Поврзани новости