Кекеновски: Што направи „Црна“ Радо?

by fokus

Професорот Јове Кекеновски ги критикува нападите на министерката за одбрана, Радмила Шекеринска, кон амбасадорот на Македонија во Вашингтон, Васко Наумовски.

„Кој и дал право на Радмила Шеќеринска да си игра со достоинството на Република Македонија и со достоинството на нашиот амбасадор во САД, проф Васко Наумовски?. Во дипломатијата на демократските држави и цивилизации политички реваншизам и личната нетрпеливост се незамисливи и недозволиви.
Премиере за лажните обвинувања и монтирање случај следува одговорност на министерката, па нека е тоа и Радмила Шеќеринска“, напиша Кекеновски на својот фејсбук профил.

ШТО НАПРАВИ ,,ЦРНА" РАДО?Кој и дал право на Радмила Шеќеринска да си игра со достоинството на Република Македонија и со…

Publiée par Jove Kekenovski sur Jeudi 10 mai 2018

Поврзани новости