Жител на радовишкото село Супурге вчера околу 16 часот орал нива со трактор, изгубил контрола по што паднал во провалија и починал.

Смрт кај Џ.М. (26) била констатирана од страна на лекар, а увид на местото извршила екипа од Полициска станица Радовиш.

Содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.