Јеремиќ од Њујорк: Од балканските лидери само Заев е ѕвезда во ОН

by fokus 20:45
20:45

Вук Јеремиќ во јавување во живо од Њујорк на телевизијата Н1 рече дека од балканските лидери само македонскиот премиер Зоран Заев им бил интересен на светските лидери и на некој начин бил ѕвезда на Генералното собранието на Обединетите нации.

Јеремиќ рече дека во Њујорк цело време се чувствувале позитивни вибрации кон Македонија.

- Advertising -

 

Поврзани новости