Груби му верува на Ковачевски дека не дезертирал

by fokus

Вицепремиерот, или како што милува да го нарекуваат, првиот вицепремиер, Артан Груби во вечерашното гостување на телевизија ТВ 21 рече дека му верува на премиерот Димитар Ковачевски дека не избегнал да служи војска.

Според Груби, ВМРО-ДПМНЕ имале време кога сакаат да го објават овој наводен скандал, но сега излегле со некакви документи се со цел да го оттгрнат вниманието од нивните скандали, посебно последниот со градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска.

Поврзани новости