Фенербахче не води преговори за трансфер на Сисоко

by fokus 09:53
09:53

Турскиот клуб Фенербахче преку официјалната веб-страница ги отфрли гласините за започнати преговори со играчот од средниот ред на Тотенхем, Муса Сисоко.

Како што е наведено во изјавата, информациите за обидот да се реализира трансфер со 29-годишниот француски репрезентативец.

- Advertisements -

– Ние не преговараме ниту со клубот, ниту со самиот Сисоко, ниту со тренерот, се вели во соопштението на Фенербахче.

Сисоко кариерата ја почна во Тулуз од каде се пресели во Премиер лигата, прво во Њукасл, а потоа во Тотенхем.

Поврзани новости