Двајцата членови на Левица остануваат во притвор

by fokus 13:42
13:42

Уште еднаш е одложено судењето на членовите на партијата Левица, Здравко Савески и Владимир Куновски.

Тие беа обвинети за демолирање на канцеларијата на претседателот Ѓорге Иванов на протестите по неговата одлука за помилување на 56 лица.

- Advertisements -

Кривичниот суд на 27 мај одреди уште 30 дена домашен притвор за Савески и Куновски и ова ќе им биде втор месец во куќен притвор.

 

Поврзани новости