Без вода улица Кавалска

by fokus

Од јавното претпријатие „Водовод и канализација“ информираат за прекин во водоснабдувањето на улица Кавалска.

„На ден 03.10.2018 година поради уличен дефект од ф-80 мм на ул. Кавалска 9, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците на дел од истата улица. Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 09:15 часот до завршување“, соопштија од таму.

Поврзани новости