Аневски: Зврлески е перфектен обвинител

by fokus 12:55
12:55

Државниот обвинител Марко Зврлески е перфектен, изјави претседателот на Советот на јавни обвинители, Петар Аневски, пренесе Алсат М.

Советот на јавни обвинители денеска одржа седница на која присуствуваше и Зврлески.

- Advertisements -

Од таму велат дека сѐ уште ја немаат примено иницијативата за разрешување на Зврлевски која ја испрати Владата.

Според Аневски тие ќе ги почитуваат законските рокови за одлуката но не открива дали ќе ја прифатат иницијативата за разрешувањето на Зврлески. Денеска се расправало за конкурсот за 15 јавни обвинители.

Поврзани новости