Заев, Иванов и Џафери на божикен ручек кај архиепископот Стефан

by Fokus

Поглаварот на Македонската православна црква – Охридска архиепископија, г.г. Стефан по повод божикните празници и својот именден – празникот на архиѓакон и првомаченик Св.Стефан, денеска во резиденцијата ќе приреди традиционален божиќен ручек за државниот врв.

На божикната трпеза се поканети претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, премиерот Зоран Заев и претседателот на Собранието, Талат Џафери..

Поврзани новости