Заев: Браво момци, Македонија се гордее со вас!

by Fokus 20:29
20:29

Премиерот Зоран Заев им честиташе на ракометарите за освената шампионска титула во ракомет.

„Голема благодарност до ракометарите на Вардар за огромниот успех. Браво момци, Македонија се гордее со вас! Испишавте историја во ракометот и спортот во Македонија! Македонскиот ракомет е повторно на врвот во Европа. Македонија е среќна!“ напиша премиерот Заев.

- Advertisements -

Поврзани новости