Македонија има европски шампион: Вардар ја освои Лигата на шампионите!

by Fokus 19:53
19:53

Македонскиот шампион Вардар е нов европски првак во ракомет, откако во неверојатна драма во „Ланксас арената“ го совлада ПСЖ со 23-24 (12-11) и првпат стана шампион на стариот континент.

Одлучувачкиот гол во последните секунди го даде Чупиќ.

- Advertisements -

Поврзани новости