Заев: Ако Таравари не стане градоначалник, ќе го вратам во Влада

by fokus 20:22
20:22

Премиерот Зоран Заев во вечерашното гостување на Топ тема на прашањето дали доколку министерот за здравство, Арбен Таравари, не победи на локалните избори во Гостивар, тој ќе го врати во Владата на министерската позиција, одговори потврдно.

-Да. Таравари е квалитетен кадар и не би се откажал лесно од него, рече Заев.

Министерот Таравари претходно најави дека доколку не стане градоначалник, тогаш ќе се повлече од политиката.

- Advertising -

Поврзани новости