Владата е во напредни преговори со Фејсбук и Гугл за влез во Македонија

by fokus 21:07
21:07

Премиерот Зоран Заев во вечерашното гостување на Топ Тема прашан дали има нешто конкретно во однос на неговата најава дадена пред неколку дена дека има шанси за влез на гигантите Фејсбук и Гугл во Македонија, рече дека преговорите се во тек.

-Со овие компании сме во преговори, во напредна фаза на преговори. Ќе бидам гостин на извршниот директор на Гугл во Њујорк, каде ќе им ги презентирам можностите за инвестирање во Македонија, најави премиерот.

- Advertising -

Поврзани новости