За неносење маска казнети 328 граѓани

by Fokus 09:44
09:44

Во текот на изминатото деноноќие во земјава се регистрирани 328 прекршоци по однос на мерката за носење лична заштита на лице.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата, со цел справување со ковид-19.

- Advertisements -

Поврзани новости