Инцидент во Радуша: Членови на владејачка партија му се заканувале на набљудувач

by Fokus

Инцидент е регистриран во скопското село Радуша. Според информациите, на овластен набљудувач на една политичка партија некој му ги дупнал гумите од автомобилот при влез во селото.

На набљудувачи не им се дозволува да влезат во избирачките места. Велат дека ги пцуеле и навредувале.

Инцидентот е пријавен и во ДИК во полиција.

Организатори на инцидентот, како што пренесува Република, се заменик-директор на затворот во Шутка и внукот на поранешен пратеник на една од владејачките партии.

Поврзани новости