Во Аеродром референдум за мигрантите заедно со локалните избори

by fokus 20:57
20:57

Советот на општина Аеродром на денешната седница изгласа одлука да се распише референдум во врска со прашањето за населување и интеграција на мигранти на територијата на Општината.

Референдумот би се одржал заедно со локалните избори закажани за 15 октомври годинава, со цел да не се создаваат дополнителни трошоци.

За оваа одлука не гласаа советниците од редовите на СДСМ.

- Advertising -

Поврзани новости