(ВИДЕО) Масовен протест во Тетово

by Фокус 20:29
20:29

За прв пат денеска и тетовчани излегоа на протест како дел од „Шарената револуција“. Тие со здружени македонски и албански знамиња стигнаа пред Народната канцеларија на претседателот Иванов.

Освен во Скопје и Тетово, денеска протести против аболицијата која ја донесе Иванов имаше и во Кичево, Струмица и Велес.

Видео од протестот во Тетово од Фејсбук профилот на Дамир Незири:

 

Поврзани новости