(ВИДЕО) Манчевски од теретана: Од мотика и од политика бегај

by fokus 11:31
11:31

Министерот за информатичко општество и администрација, Дамјан Манчевски беше дел од најновото „30 прашања со“ на СДСМ.

Тој откри некои интересни работи за себе, а како што рече, најдобар совет што го добил е „Од мотика и од политика бегај“.

- Advertising -

30 прашања со Дамјан Манчевски

Најголемото изненадување во животот и најхраброто нешто што си го направил се само дел од прашањата што му ги поставивме на Дамјан Манчевски, Министер за информатичко општество и администрација, во 5 часот наутро, во најновото издание на „30 прашања со.“

Publiée par СДСМ – Социјалдемократски сојуз на Македонија sur Vendredi 31 janvier 2020

Поврзани новости