(ВИДЕО) Макрон среде емисија пробуваше да го скрие скапиот часовник

by fokus

Францускиот претседател, Емануел Макрон предизвика дополнителен гнев кај француските граѓани откако во емисија во која зборуваше како се злоупотребувала социјалната помош и ги правдаше донесените реформи на пензискиот систем по грешка го покажа скапиот часовник за кој се тврди дека чини неколку илјади евра.

Во еден момент Макрон ги спушти рацете под масата и во наредниот момент часовникот веќе го немаше на неговата лева рака.

 

Поврзани новости