Трајановски и Мицковски се појавија пред новинарите, се чека прес на Груевски

by Фокус 23:36
23:36

Се уште актуелниот скопски градоначалник Коце Трајановски предмалку се појави пред новинарите во централниот штаб на ВМРО-ДПМНЕ, каде досега не се појави ниту еден партиски функционер.

Покрај него, се појави и партискиот генерален секретар Христијан Мицковски, членот на Извршниот комитет Богдан Илиевски, а во близина беше и шефот на републичкиот изборен штаб Спиро Ристовски.

- Advertisements -

Во секое време се очекува прес-конференција, на која ќе се обрати партискиот лидер Никола Груевски.

Поврзани новости