Коста Јаневски е нов градоначалник на Струмица, со која три мандати претходно управуваше Заев

by Fokus 23:25
23:25

Коста Јаневски е новиот градоначалник на Струмица во наредните четири години. Тој седнува на градоначалничкото столче, на кое претходно три мандати седеше премиерот Зоран Заев.

– Ви благодарам на сите. Ќе им бидам градоначалник на сите граѓани во Струмица.  Оваа огромна победа ќе биде огромна обврска за нас – истакна во својата прва изјава Јаневски.

- Advertisements -
Banner Renault 300x250

Поврзани новости