Бошкоски ги чека изборните резултати во штабот на СДСМ

by Fokus 23:40
23:40

Лидерот на Обединети за Македонија, Љубе Бошкоски вечерва ги чека резултатите во штабот на СДСМ.

Во меѓувреме, на видео бимови се појавуваа резултати од општините каде води владејачката СДСМ. Насобраните членови аплаудираат и извикуваат победа, победа.

- Advertisements -

Поврзани новости