Ставрески го игнорира СЈО

by fokus 17:44
17:44

Ексминистерот за финансии Зоран Ставрески е недостапен за Специјалното јавно обвинителство, дознава НОВА.

Ставрески не се јавувал на повиците за распит на СЈО, а последниот пат кога бил повикан тој доставил известување за боледување.

Неофицијални извори за НОВА брифираат и дека Ставревски е надвор од земјата, но засега е непознато во која држава се наоѓа.

Инаку, поранешниот министер поседува стан во главниот град на САД, Вашингтон вреден колу 200 илјади евра.

Поврзани новости