Спасовски утре прв ќе ја преземе министерската должност

by fokus 21:58
21:58

Министерството за внатрешни работи вечерва испрати покана до медиумите за примопредавање на должноста на новиот министер, Оливер Спасовски.

Новиот министер на функција ќе стапи во 9.30 часот, кога раководната палка ќе му ја отстапи техничкиот министер, Агим Нухиу, кој на чело на МВР дојде по изборите во декември.

- Advertisements -

Поврзани новости