Со нож нападнато момче во автобус на ЈСП

by Fokus

Вчера попладне, момче било нападнато со нож во автобус на ЈСП, информираат од Министерството за внатрешни работи.

„На 02.02.2023 во 18.00 часот во Полициската станица Гази Баба, А.Х.(24) од с.Студеничани, скопско, пријавил дека околу 13.40 часот во градски автобус бр.55 на ул.„Методија Андонов  Ченто“, по кратка расправија, едно лице го нападнало со остар предмет и му нанело повреда.   Се преземаат мерки за расчистување на случајот“, додаваат од МВР.

Поврзани новости