Силен земјотрес во Кина

by fokus

Земјотрес со јачина од 5,5 степени според Рихтеровата скала денеска го погоди северниот кинески регион Чинхај, соопшти Американскиот геолошки институт.

Според соопштението, земјотресот бил на длабочина од 8,6 километри.

Засега нема извештаи за евентуални жртви и материјална штета.

Поврзани новости