Шекеринска: Кога ќе појдете во Инфективна, не е важно дали ќе ве лечи Милена или Имер

by Fokus 21:46
21:46

Министерката за одбрана, Радмила Шекеринска во вечерашната дебатна емисија на ТВ 21 порача дека не е воопшто важно од која националност ќе биде идниот премиер на Северна Македонија.

„Јас мислам дека конечно е време да се сконцентрираме на граѓаните. Кога ќе чукнете во Инфективна клиника, не е воопшто важно дали ве лечи Милена или Имер. Да се фокусираме на луѓето и да ги оставиме партиските препукувања. Дали идниот премиер ќе биде Македонец или Албанец, тоа воопшто не е важно“, истакна Шекеринска.

- Advertising -

Поврзани новости