Села: Груевски имаше причина да ме убие!

by Fokus 12:43
12:43

Настаните од 27 април, 2017 година од Собранието беа дел од темата за разговор на лидерот на Алијанса на Албанците, Зијадин Села во Студио 10 на ТВ 24.

Како што додаде тој, жали што Фета Алими е во затвор, затоа што според него, тој човек му го спасил животот.

- Advertisements -

„Му должам на Алими, ми ја спаси главата, а е во затвор. Полесно е кога политички партии се спомнуваат во такви настани. Груевски сакаше да ме убие, но Заев немаше причини за такво нешто. Му ја спасив главата. Груевски е еден од организаторите на таквите настани“, истакна Села.

Поврзани новости